Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se

Pro autory 

Informace o Digifoliu na Metodickém portálu

digi 1Z výše uvedené informační směsi uživatel vytváří různé pohledy. Uživatel sám určí, které informace budou v daném pohledu k dispozici a kdo je uvidí. Může mít tedy pohled pro veřejnost, který bude velmi obecný a kromě základních osobních a pracovních informací bude obsahovat také ukázky např. ze sportovní a turistické činnosti uživatele; dále pohled pro kolegy, který bude podstatně detailnější v profesní oblasti, bude zobrazovat nejnovější odborné příspěvky z blogu a související materiály z wiki a uvidí ho pouze osoby, které uživatel vybere. Vybíráme pro vás ukázku profilového digifolia.

Digifolio může obsahovat informace o samotném uživateli, ale také např. o instituci (školní portfolio), o projektu (projektové portfolio) nebo třeba o vzdělávacím týmu. Součástí portfolia může být kalendář/harmonogram akcí, který může sloužit jako snadný řídící/koordinační nástroj (např. projektového týmu).

Velmi zajímavou funkcí portfolia je možnost soustředit a uchovat informace o samotném uživateli, který si snadno vytvoří zcela soukromý pohled, ve kterém může mapovat svůj profesní rozvoj, aktualizovat své CV, spřádat plány do budoucna a pomocí vybraných indikátorů monitorovat míru své úspěšnosti. Vzhledem k připravovanému standardu učitele je digifolio ideálním nástrojem pro autoevaluaci a osobní reflexi.

Založte si své internetové Já!

Autoři se v digifoliu řídí obecnými informacemi, které upravují vztah mezi Metodickým portálem a jeho uživateli. Přečtěte si jednotlivé položky obecných informací.