Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Pro autory 

Informace pro autory Digitálních učebních materiálů DUM

Na tomto místě naleznete materiály, které vám pomohou při publikování digitálních učebních materiálů na Metodickém portálu. V případě, že na tomto místě nenajdete odpověď na svou otázku, vyzkoušejte část Mám dotaz, nebo se na nás obraťte o pomoc zde. Pro vložení DUM je nutné být zaregistrován a přihlášen!

Registrace

Manuál – Registrace uživatele

Manuál – Jak vložit DUM v 9 krocích

Vstup do editačního prostředí DUM

slunce

Příručka pro autory DUM / Popis DUM / Příspěvky – obsahové požadavky / Desatero

Typografická pravidla DUM / Bibliografické citace a zdroje volně dostupných obrazových materiálů / Software ke stažení / Šablony dokumentů

Autoři DUM se řídí obecnými informacemi, které upravují vztah mezi Metodickým portálem a jeho uživateli. Přečtěte si jednotlivé položky obecných informací.

Důležitá informace pro vkládání většího množství materiálů do Modulu DUM

  • Vzhledem k množství vkládaného materiálu do Modulu DUM prosíme o vkládání max. tří čtyř materiálů týdně. Vložení určitého počtu materiálů do konkrétního data je možné po dohodě s koordinátorem. Často dochází k tomu, že autor vloží velké množství DUMů, které nejsou po formální stránce v pořádku (např. chybí naše povinné zápatí, není správně citováno atd.). Tyto materiály jsou autorovi posléze vráceny k přepracování, což je v důsledku kontraproduktivní pro obě strany. Takže důrazně doporučujeme vložit jeden materiál, poslat koordinátorovi e-mail, koordinátor zkontroluje a pošle autorovi info, že může vložit další materiály. Díky za pochopení!